Արագ հղում

Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences

 



Դուք այստեղ եք` Գլխավոր » Կառուցվածք » Ամբիոններ » Ֆիզդաստ. և արտակարգ իրավիճակների » Միջոցառումներ

Միջոցառումներ

Նամակ գրել Տպել PDF


     21.03-25.03 2016թ.
     ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողների 17-րդ հանրապետական մարզական խաղերի ծրագրով շախմատի առաջնություն /աղջիկներ/ մրցաշարին մասնակցեցին 10 թիմ:
     9 տուրերի արդյունքում ԵՊԼՀ թիմը 19.5 միավորով զբաղեցրեց IV տեղ: 
     Անհատական հաշվարկով Մերի Սարգսյանը 6 միավորով զբաղեցրեց IV տեղ:

     121jpg
     2016թ. մարտին ԵՊԼՀ ուսանողական գիտաժողովում մասնակցություն ունեցան 3 ուսանողուհիներ: Զեկույցների թեման ներառում էր ֆիզիկական դաստիարակության արդիական խնդիրներ՝ կապված ուսանողի առողջության, կենսական ակտիվության, աշխատունակության հետ:
    122jpg


Հաղթանակի օրվան նվիրված արշավ դեպի Ապարան


 

2012թ. հոկտեմբերի 29-ից մինչև նոյեմբերի 3-ը տեղի ունեցավ ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների 13-րդ մարզական խաղերի ծրագրով բասկետբոլի մրցաշարը, որտեղ մասնակցում էին 7 բուհական թիմեր: Մեր հավաքական թիմը պարտության մատնեց Գյուղատնտեսական համալսարանի /21-7/, Ճարտարագիտական համալսարանի /22-18/ հավաքական թիմերին և պարտվեց ԵՊՀ-ի հավաքական թիմին 31-23 հաշվով: Եզրափակիչ փուլում մեր հավաքականը պայքարեց Երևանի պետական մանկավարժական համալսարանի հետ և 23-11 հաշվով գրավեց 3-րդ մրցանակային տեղը:

b-1 b-2 b-3

Ս/թ հունիսի 24-ին կկայանա Օլիմպիական օրվան նվիրված ավանդական վազքարշավ, որին մասնակցելու են մեր համալսարանի 20 ուսանողներ:



         2012թ. մարտի 21-ին ժամը 1400  համալսարանի ֆիզդաստիարակության և ֆրանսերենի ամբիոնները համատեղ անցկացրեցին կրոսավազքի անհատական առաջնություն նվիրված ֆրանկոֆոնիայի շաբաթվան:
         Կրոսավազքին մասնակցեցին 1-ին և 2-րդ կուրսերի բոլոր ֆակուլտետների ուսանողները: Մրցումները անցկացվեցին 6 վազքահերթով և մրցանակային տեղերը բաշխվեցին հետևյալ կերպ՝
           Տղաներ                                                       Աղջիկներ

1.    Գասպարյան Գևորգ                                1. Գրիգորյան Ալլա

2.    Միրզոյան Ալիկ                                         2. Սարգսյան Օֆելյա

3.    Սիմոնյան Նորայր                                    3. Եգորյան Արմիկ

         Մրցանակակիրները պարգևատրվեցին դիպլոմներով, ֆրանսերեն գրքերով և ուսապարկերով: Մրցանակները հանձնեց հեռուստաալիքի սպորտային թղթակից Վարդան Թադևոսյանը:
 1-40  1-41         
 1-42  1-43
 1-44  1-45
                                          1-46























































ԲաններԲաններ
Բաններ
Բաններ
Բաններ
Բաններ
Բաններ
Բաններ